داعش پرورى به خرج ملت / سید مصطفی تاجزاده

ساعتى پیش مطلب تلخ زیر را در کانال حجت الاسلام زائری خواندم و بشدت متاثر شدم. خواستم آن را عینا در “فردای بهتر” باز نشر کنم. دیدم حق مطلب ادا نمی شود. تصمیم گرفتم چند کلمه خطاب به زعمای دینی و سیاسی میهن بنویسم و با آنان اتمام حجت کنم.

بزرگان قوم و رهبران قم!

آثار جهالت و تنگ نظری و فرقه گرایی را می توان در این یادداشت کوتاه به تمامه دید که نه از زبان اصلاح‌طلبان که از قلم دو فعال اصولگرا گزارش شده است.
شما مشوق اعزام جوانان پاکباخته ایرانی به سوریه هستید تا به قول خودتان در دمشق و حلب بجنگند ولی داعش در همدان و کرمانشاه با ما نجنگد. غافل از اینکه عده ای در درون مرزهای کشور با امنیت کامل و با پول این ملت مشغول تربیت سرباز برای داعش از بین جوانان ایرانی اند و کار خود را دفاع از ولایت علوی می پندارند!؟

دلسوزان استقلال و یکپارچگی ایران!

به تغییر اسامی بویژه در سه دهه گذشته در سیستان و بلوچستان نگاه کنید. به زمزمه های روبه ازدیاد تشکیل کردستان بزرگ در منطقه گوش بسپارید. تعداد بازداشت شدگان مرتبط یا وابسته به گروه های مسلح را پس از عملیات تروریستی امسال در مجلس شورا بشمارید و متهمان جاسوسی در صنف ها و قشرهای مثلا حزب اللهی در نظر آورید و سپس در سیاست های جاری کشور تجدید نظر اساسی و فوری کنید. تردید نکنید که کمتر عاملی با اندازه سیاست ها و برنامه های غلط ما در درون و گاه در بیرون مرزهای میهن داعش پرور است!

پس به فرقه گرایی خاتمه دهید و جلب مشارکت و اعتماد آحاد ملت بویژه هموطنان اهل سنت را در دستور کار نهادهای انتخابی و انتصابی بگذارید و بکوشید که ایران براستی برای همه ایرانیان شود، قبل از آن که خدای ناکرده ناگهان دیر شود.

این داستان تلخ را بخوانید:

مولوی عبدالکریم اسم تنها پسرش را گذاشته بود “زین العابدین”؛ مثل یک دوست چندین ساله از ما در منزلش پذیرایی کرد.
مولوی یونس گفت ما حنفی هستیم ولی محبّ اهل بیت علیهم السلام هم هستیم. گفت ما با شیعه سالهاست وصلت و الفت داشتیم و در مراسم محرم هم شرکت می کردیم تا اینکه یک روز چند طلبه افراطی از قم آمدند اینجا…

نود درصد مردم آن منطقه سنّی هستند؛ حالا از دفتر یکی از مراجع آمده اند و صدها میلیون تومان هزینه کرده اند تا حوزه علمیه شیعه بسازند و ساختند؛ آنهم در جایی که از نظر بهداشت و راهسازی و مدرسه و… در فقر مطلق است.

گفت مردم سنّی ما تا آنروز چیزی درباره وهابیت نشنیده بودند ولی این طلبه های شیعه ما را به جان هم انداختند. کار به جایی کشید مردم در مقابله به شبکه های وصال و کلمه رو آوردند و نتیجه اش شد… کمی پیشتر چند جوان از اهالی را با کمربند انتحاری در بندرعباس دستگیر کردند!

حالا دیوارهای منطقه پر شده بود از شعارهای سنی و شیعه… بوی تند تفرقه می آمد.
آن مدرسه علمیه با دخالت دفتر رهبری محدود شد ولی جای خراش چنگالهای چند افراطی کج فهم متعصب روی روح و روان مردم به چشم می آمد.

پ ن: امام جمعه شهرمجاور می گفت آن مرجع عالیقدر هم خودش در جریان ساختن چنین مدرسه ای نبوده اند و این دفتر معظم له بوده که وجوهات شرعی مردم را صرف چنین کاری کرده!